e-Soul i XCeed nagrodzone

Informacja prasowa

 

Warszawa, 26.11.2019 r.

 

e-Soul i XCeed nagrodzone tytułem Women's World Car of the Year 2019

 

Dwa modele marki Kia zdobyły tytuł Women's Car of the Year 2019. W kategorii „Urban Car Award” triumfowała Kia XCeed, w kategorii „Green Car Award” – elektryczna Kia e-Soul. Kia Motors jest jedynym producentem, który zdobył nagrody w dwóch kategoriach.

 

- Kia XCeed zdobywa tytuł Women's Car of the Year w kategorii „Urban Car Award”, Kia e-Soul w kategorii „Green Car Award”

- w głosowaniu brało udział 41 dziennikarek motoryzacyjnych z 34 krajów

- e-Soul i XCeed to nowe, bardzo atrakcyjne modele marki Kia szczególnie wśród osób, które poszukują miejskiego crossovera

 

Wyniki konkursu Women's Car of the Year 2019 ogłoszono podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Dubaju. Jury konkursu tworzy 41 dziennikarek motoryzacyjnych z 34 krajów i pięciu kontynentów.

 

Thomas Schemera, wiceprezes i szef działu produktów Hyundai Motor Group, powiedział: „Od czasu wprowadzenia na rynek zarówno Kia XCeed, jak i Kia e-Soul cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród osób, które szukają miejskiego crossovera. Cieszymy się, że nowe modele zostały docenione przez międzynarodowe jury, składające się ze znanych dziennikarek motoryzacyjnych. e-Soul i XCeed mają uniwersalny charakter i podobają się nie tylko kobietom”.

 

Elektryczny Soul oraz XCeed zadebiutowały w segmencie crossoverów w 2019 roku.

 

Kia XCeed to miejski crossover, który łączy w sobie wszechstronność SUV-a z dynamiczną sylwetką i kompaktowymi rozmiarami hatchbacka. Pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, łączności i multimedialnych sprawia, że ​​XCeed jest jednym z najnowocześniejszych i najwszechstronniej wyposażonych samochodów w swojej klasie. Niedawno, w plebiscycie „Złota Kierownica” organizowanym w Niemczech, Kia XCeed zdobyła tytuł „Najlepszego samochodu w cenie poniżej 35 000 euro”.

 

Nowa elektryczna Kia e-Soul oferuje zeroemisyjny napęd elektryczny i duży zasięg.

Kierowcy mają do wyboru większy akumulator (o pojemności 64 kWh), który zapewnia zasięg do 455 kilometrów na jednym ładowaniu lub mniejszy akumulator o pojemności 39,2 kWh. Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu o wartości 395 Nm, który jest do dyspozycji od startu, Kia e-Soul z akumulatorem o pojemności 64 kWh przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy. Szybka ładowarka typu Combined Charging System (CCS) jest standardowo montowana w obu modelach e-Soula i umożliwia krótsze postoje podczas ładowania. Przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW obydwa akumulatory można naładować od 20% do 80% pojemności w zaledwie 42 minuty.

 

 

www.kia.com