Kia #GoElectric

 

INFORMACJA PRASOWA

 

Warszawa, 24.08.2021 r.

 

Kia #GoElectric – zamień auto z silnikiem spalinowym na elektryczne o zasięgu do 455 km i oszczędź blisko 50 tysięcy zł

 

- Kia wprowadza własny program dopłat do zakupu elektrycznych e-Soula i e-Niro z roku modelowego 2021, w którym korzyści łączą się ze sobą

- Premia za odkup samochodu dowolnej marki z silnikiem spalinowym wynosi 7.700 zł

- W ramach programu Kia Charge Home rabat na zakup wallboxa wynosi teraz 50%, czyli 1.775 zł

- Do aż 13.800 zł można zyskać dzięki programowi Kia Eco Drivers dla osób, które mają instalację fotowoltaiczną (7% rabatu na zakup e-Soula lub e-Niro)

- Dodatkowy zysk zapewnia atrakcyjne finasowanie dzięki kredytowi 50/50 z RRSO, która wynosi 0 procent

- Łączna wartość korzyści, które oferuje Kia, to ponad 22 tys. zł

- Dopłaty Kia można łączyć z dotacjami w ramach rządowego programu „Mój elektryk”, w którym można wnioskować o maksymalnie 27 tys. zł

 

Kia należy do bardzo wąskiego grona producentów samochodów, którzy w masowej produkcji aut elektrycznych mają aż 10-letnie doświadczenie. Przyjazne środowisku samochody elektryczne marki Kia zaskarbiły sobie zaufanie już u tysięcy kierowców na całym świecie. Wciąż jednak są osoby, które argumentują, że nie przesiądą się z auta spalinowego na elektryczne ze względów finansowych. To przede wszystkim te osoby powinny zainteresować się programem Kia #GoElectric, na który składa się kilka promocji. Nie dość, że poszczególne korzyści łączą się w nim ze sobą, to również łączą się z rządowym programem dopłat. W efekcie na zakupie samochodu elektrycznego marki Kia oszczędzić można nawet 50 tys. złotych.

Za zapewniającego zasięg do 452 km 204-konnego e-Soula w bogatej wersji L z pakietem technologicznym, pakietem stylistycznym wnętrza oraz dwutonowym nadwoziem trzeba teraz zapłacić jedynie 133.156 zł. Elektrycznym Niro w wersji L z pakietem technologicznym i lakierem metalicznym oraz z silnikiem o mocy 204 KM i akumulatorem o pojemności energetycznej 64 kWh, który zapewnia zasięg do 455 km, można wyjechać z salonu za 137.155 zł.

 

Pakiet korzyści Kia #GoElectric w szczegółach:

 

1. 7.700 zł premii za odkup używanego auta z silnikiem spalinowym – trzeba być jego właścicielem lub współwłaścicielem przez min. 6 miesięcy przed zakupem nowego samochodu elektrycznego marki Kia. Oferta dotyczy e-Soula i e-Niro z roku modelowego 2021. Auto używane dowolnej marki musi mieć ważne – polisę ubezpieczeniową i badanie techniczne.

 

2. 1.775 zł rabatu, czyli aż 50%, na zakup ładowarki Kia Charge Home – wallbox Kia Charge Home zapewnia nawet 5-krotnie szybsze ładowanie niż ze zwykłego gniazdka 230 V i daje możliwość korzystania z preferencyjnej taryfy nocnej. Przed zakupem urządzenia Kia oferuje klientom audyt energetyczny, a następnie odpowiada za jego profesjonalny montaż na ścianie lub na słupku. Wallbox ma 24 miesiące gwarancji, a jego cena obejmuje 2-letni serwis. Ładowarka może być wyposażona w, między innymi, licznik prądu, wyświetlacz oraz czytnik kart RFID.

 

3. Do aż 13.800 zł rabatu, 7% wartości auta, dla uczestników programu Kia Eco Drivers –
z programu mogą skorzystać osoby, które na swojej posesji zamontowały instalację fotowoltaiczną. 13.800 zł wynosi maksymalny rabat na zakup e-Niro, w wypadku e-Soula maksymalna korzyść to 13.400 zł.

 

4. Dodatkowe korzyści przy wyborze finansowania, które zapewnia Kia Finance – atrakcyjne produkty finansowe łączą się z pozostałymi elementami pakietu Kia #GoElectric i obejmują, do wyboru: Kia Credit (finansowanie w formie standardowego kredytu, kredytu z karencją w spłacie oraz kredytu z ratą balonową), Kia For You (wynajem długoterminowy dla klientów indywidualnych z niską ratą).

 

Z pakietem korzyści Kia #GoElectric oraz po uwzględnieniu dotacji rządowej zarówno
e-Soul, jak i e-Niro należą do najtańszych samochodów elektrycznych w swoich klasach. I najlepszych, o czym świadczą liczne nagrody przyznane nie tylko przez dziennikarzy, ale również przez użytkowników. Do Kia e-Soul należy tytuł „Światowego Samochodu Roku 2020” w kategorii „World Urban Car”. Dziennikarze uznali ją za idealny samochód do miasta, który z kompaktowym i odważnie stylizowanym oraz funkcjonalnym nadwoziem łączy bezemisyjny napęd i imponująco duży zasięg. Z kolei, Kia e-Niro to seryjny zwycięzca w badaniu satysfakcji klientów, przeprowadzanym w USA przez J.D. Power. W latach 2019-2020 głosami niemal 10.000 użytkowników e-Niro zostało uznane za najlepszy masowo produkowany samochód elektryczny.

 

Na tle zdecydowanej większości konkurentów elektryczne e-Soul i e-Niro wyróżniają się nie tylko zasięgiem i osiągami, ale również zaawansowaniem układu napędowego, na który Kia udziela takiej samej gwarancji, jak w wypadku modeli z silnikiem spalinowym – 7 lat lub do przebiegu 150.000 kilometrów. Gwarancją objęte są również silnik elektryczny i akumulator. Cechami szczególnymi Kia e-Soul i Kia e-Niro są także zaawansowane systemy – rekuperacji energii sterowany łopatkami przy kierownicy (5 stopniowy: brak rekuperacji, słaba-średnia-mocna rekuperacja, tryb automatyczny, który działa w oparciu o radar dalekiego zasięgu) oraz ochrony akumulatora, który obejmuje jego aktywne chłodzenie i podgrzewanie w niskich temperaturach, co zapewnia najkrótszy możliwy czas ładowania oraz doskonałe osiągi w każdych warunkach pogodowych. 

 

Więcej szczegółów dotyczących programu Kia #GoElectric dostępnych jest na stronie: https://www.kia.com/pl/sprzedaz/oferta-specjalna-ev/

 

 

www.kia.com