Poznań Motor Show

Podczas gali Press Night i w ciągu pierwszego dnia Poznań Motor Show odbyło się rozstrzygniecie kilku motoryzacyjnych plebiscytów i konkursów. Kia zdobyła w sumie 4 nagrody.

 

Motor Show Awards – nagrody przyznane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie

Motor Show Awards to plebiscyt o nagrody dziennikarzy motoryzacyjnych. W Kapitule zasiada kilkunastu dziennikarzy oraz influencerów zajmujących się tematyką motoryzacyjną. Każdy z nich wybiera swojego zwycięzcę (może to być marka, model, stoisko itd.) Pod uwagę w ocenie brane jest wszystko to, co związane jest z motoryzacją.Warunek jest tylko jeden – nagradzany produkt musi być eksponowany na Poznań Motor Show. Poza tym przyznawana jest nagroda główna tzw. Grand Prix Kapituły. Tu decydują już wspólnie wszyscy członkowie jury podczas burzliwych obrad. W tym roku  GRAND PRIX KAPITUŁY  otrzymała Kia za inicjatywę Kia Platinum Cup,  za wieloletnią i konsekwentną inwestycję w młodych zawodników.

Best Cars 2019

 

W organizowanym przez redakcję Auto Motor i Sport plebiscycie Best Cars jurorami są czytelnicy. Oddali oni głosy na swoje ulubione samochody - od najmniejszych, przez kompakty, luksusowe, sportowe po SUV-y i vany. Plebiscyt Best Cars przeprowadzono w 10 krajach Europy.

 

Stinger zwycięzcą w kategorii samochodów klasy wyższej przystępnych cenowo

W poprzedniej edycji plebiscytu Kia Stinger zwyciężyła w kategorii samochodów klasy wyższej przystępnych cenowo. W zeszłym roku górną granicę dla samochodów klasy wyższej stanowiła cena 185 tys. zł, więc Kia Stinger walczyła o głosy czytelników jedynie z Volkswagenem Arteonem. I wygrała. W tym roku próg podniesiono do 195 tys. zł, a Stinger i tak wygrał - tym razem zostawiając w tyle Volvo S90, Mercedesa klasy E, Jaguara XF i ponownie Arteona. Czytelnicy AMiS nie mają wątpliwości, że dzisiaj nie ma bardziej przystępnego cenowo samochodu w tej klasie niż Kia Stinger.

 

  1. miejsce Stingera w klasie wyższej

W kategorii głównej w klasie wyższej zwyciężyło Audi A7 Sportback a drugie miejsce ex aequo zajęła Kia Stinger i BMW serii 5. Pozostałe miejsca w tej kategorii: 4. Maserati Ghibli  5. Volvo S90/V90 6. Audi A6 7.Lexus ES 8. Mercedes klasy E 9. Volkswagen Arteon 10. BMW serii 6 GT 3,5' 3,5

 

Ceed zwycięzcą w kategorii samochodów klasy kompaktowej przystępnych cenowo

W modelu nowej generacji Kia dokonała wydawałoby się niemożliwego - sprawiła, że Ceed to dzisiaj jeden z najlepszych samochodów kompaktowych na rynku. Poza tym czytelnicy „auto motor i sport" zdecydowanie kojarzą Ceeda jako samochód o przystępnej cenie. Stąd mimo silnej konkurencji jego zwycięstwo w tej kategorii. W cenie do 62 000 zł - taki był próg wyboru aut - można było również wskazać m.in. na Volkswagena Golfa, Fiata Tipo, Renault Megane'a, Seata Leona, Citroena C4 Cactusa oraz Skodę Rapid. Kia Ceed zdobyła niemal co czwarty głos i wyprzedziła o około 7 punktów procentowych Golfa (jego niska cena jest związana ze zbliżającym się zakończeniem produkcji modelu 7. generacji) i niemal o 9 popularnego w Polsce Fiata Tipo.

 

Pierwszą partię zdjęć z poznańskiego stoiska można podejrzeć na naszej stronie https://www.kia.com/pl/swiat-kia/wiadomosci-i-wydarzenia/targi-samochodowe/poznan-motor-show-2019/